Відбулася зустріч групи взаємопідтримки для прийомних батьків, батьків-вихователів дитячого будинку сімейного типу

25.02.2016
До роботи з батьками були запрошені представники обласного та міського центрів планування сім’ї та репродукції людини, служби у справах дітей та міської дитячої поліклініки.

Питання, які піднімали на зустрічі, були різними. Зокрема, проблемна поведінка прийомних дітей/вихованців, помилки в вихованні дітей, труднощі в міжособистісних взаєминах, функції батьків у різні періоди розвитку дитини, збереження дитячого здоров’я.

Директор Луцького міського центру СССДМ – Галан Ліна Вікторівна наголосила, що фізичний розвиток дітей та батьківська підтримка у кризові вікові періоди формування дитячого організму є дуже важливими у становленні дитячої особистості.

Завідувач Центру планування сім’ї та репродукції людини Луцького клінічного пологового будинку – Шендибило Лариса Яківна та спеціаліст у сфері дитячої та підліткової гінекології Луцької міської дитячої поліклініки – Житінська Світлана Володимирівна порушили питання особливостей етапів статевого дозрівання дитини, вікових новоутворень, збереження репродуктивного здоров’я, запобігання запальних захворювань статевої сфери, безпечної поведінки, здорового способу життя. Спеціалісти поінформували присутніх про медичні та конфіденційні консультативні послуги для підлітків, важливість відвертих розмов з прийомними дітьми про фізіологічні процеси в організмі людини. Прийомні батьки, батьки-вихователі отримали важливу інформацію, як захистити здоров’я вихованців.

Практичний психолог обласного центру планування сім’ї та репродукції людини – Удалова Тетяна Олексіївна проконсультувала присутніх про проблеми становлення дитячої особистості у кризові періоди юнацько-підліткового віку, надала батькам рекомендації та поради стосовно впливу на поведінку дітей. Фахівець наголосила на тому, що головним у вихованні дітей є особистий приклад батьків, адже діти наслідують поведінку дорослих. Важливо стати дитині товаришем, другом, до якого вихованець завжди зможе звернутися за допомогою, порадою, підтримкою.

Директор Луцького міського центру СССДМ Ліна Галан відзначила, що такі зустрічі є важливими для батьків, сприяють вирішенню труднощів в родинах, налагодженню взаємин з дітьми, кращому розумінню особливостей розвитку, поведінки та вчинків вихованців, забезпеченню якісного функціонування прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу.

Під час зустрічі з прийомними батьками обговорювалися проблемні ситуації, які виникають в прийомних родинах, дитячому будинку сімейного типу.  На кінець заходу відбувся обмін думками, висловлювались пропозиції щодо тематики наступної зустрічі та потреб у консультаціях профільних спеціалістів у вирішенні проблемних питань.

Якщо ви вірите. що чужих дітей не буває, що кожна людина здатна змінити життя хоча б однієї дитини, взявши її в свою родину, можливо вас зацікавлять сімейні форми влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Для отримання більш детальної інформації звертайтесь за адресою: м. Луцьк, проспект Соборності, 18 (ДРАЦС, ІІ поверх), тел. 256042, 715005

 

Луцький міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді 

You may also like...