” ОБЕРЕЖНО Синій Кіт”

У мережі продовжує свою діяльнсть гра, яка може принести загрозу життю та здоров’ю неповнолітніх. Щоб уникнути фатальних наслідків, Луцький міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді закликає батьків більше уваги приділяти дітям та їхній поведінці.

У смертельній грі Синій кіт”, або ж “Тихий дім”, “Море китів”, “Розбуди мене о 4:20” багато назв, але результат завжди однаковий – закінчене життя і зламані горем батьки, які не розуміють, що ж змусило дитину звести рахунки з життям.

Багато підлітків вже постраждали через цю гру. Згідно правил, дитина має пройти чимало квестів, які пов’язані з заподіянням собі шкоди у той чи інший спосіб. Фінальне завдання – покінчити життя самогубством. Зазвичай фанати таких спільнот називають себе китами, тому що тварини асоціюються у них зі свободою. Тому у всіх шанувальників на особистих сторінках зображені відео або малюнки з китами, що літають.

Багато хто з хлопців і дівчат підліткового віку вже стикалися з дуже “дорослими проблемами”. Нерозуміння, невизначеність майбутнього, нерозділена любов, яка в цьому віці здається єдиною – можуть підкосити і дорослу людину. І до підлітка, пригніченого цими речами приходять думки про те, що тут не так вже й добре, як може бути. А ввічливі адміністратори смертельних груп вже напоготові з цілими альбомами сумної монотонної музики, уявною підтримкою і розумінням і великою кількістю картинок з пригнічуючими пейзажами і словами про безвихідь.

Особливо на підлітків впливає час, в яке творці груп воліють спілкуватися зі своїми жертвами – близько 4:00. Досвітній час і практична відсутність сну у підлітка інколи змішує сон і реальності та дії відчуваються нереальними. Тоді зловмисники і знаходять момент, щоб повідомити – “Все, що відбувається – сон. Вийди на дах, крокуй з нього – та прокинься.”І це тільки одна зі схем. Друга – це погрози на адресу близьких дитини, який впуталося в подібну групу.

Щоб не допустити потрапляння дітей до таких груп батькам рекомендується:

  • Приділяти більше уваги психологічному стану дитини.
  • Перевіряти шкіряні покриви дитини на наявність пошкоджень.
  • У разі їх виявлення, з’ясовувати обставини, за яких вони з’явилися.
  • Особливу увагу звертати на пошкодження різного роду у формі кита.
  • Перевіряти облікові записи (акаунти) дитини в соціальних мережах та групи, до яких входить акаунт.
  • Перевіряти вміст спілкування у приватних чатах.Звертати увагу на коло спілкування дитини.
  • Намагатися зайняти вільний час дитини спортивними або культурними секціями.
  • Обов’язково контролювати те, які фото- та відеофайли знаходяться в гаджетах дитини.
  • Встановлювати функцію «батьківський контроль» на всіх гаджетах дитини.