У Луцьку відкрили інтеграційні студії розвитку для дітей та молоді з інвалідністю

 

У Луцьку відкрили інтеграційні студії розвитку для дітей та молоді з інвалідністю

Сьогодні, у приміщенні управління соціальних служб для дітей та молоді, відбулось відкриття нового соціального закладу — інтеграційної студії розвитку для дітей та молоді з інвалідністю, що діятиме в рамках продовження соціального проєкту «Соціальні послуги в громаді». Основна мета закладу — створення платформи навчально-розвиваючих та інтеграційних занять для дітей та молоді з особливими потребами.

На відкриття завітали заступники міського голови Костянтин Петрочук та Ірина Чебелюк, радники міського голови Ігор Поліщук та Юрій Безпятко, начальник управління соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Ліна Галан, депутати Луцької міської ради, представники громадських організацій, духовенства та небайдужі лучани.

 
 
 
 
 
 
 

«За останні роки у нас налагодилась дуже гарна співпраця із громадськими організаціями, які опікуються дітками із особливими потребами. Ми розвиваємося у багатьох напрямках: розвиток цих дітей, соціалізація, інтеграція в суспільство, відпочинок, покращення матеріально-технічної бази.

Це приміщення стане ще одним осередком, де батьки зможуть збиратися, проводити заходи, різноманітні види терапії. Тож бажаю успішної роботи інтеграційних студій, щоб це приміщення не пустувало, а приносило користь тим, хто цього потребує», – привітав присутніх Ігор Поліщук.

 

Представники духовенства також звернулись із вітальним словом, високо оцінивши роботу, проведену управлінням соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

 
 

У новому приміщенні послуги будуть доступні не лише для членів громадських організацій, а й для сімей, які виховують дітей з особливими потребами і не належать до жодної організації. Тут проводитимуть індивідуальні заняття із залученням вузькопрофільних спеціалістів; для дітей розроблена та підготовлена інтеграційна тренінгова програма з особистісного розвитку; мультитерапія; театротерапія; розроблено творчо-інклюзивні заняття; освоєно нові навички, які використовуватимуть як трудову зайнятість, планується організація творчих виставок та ярмарків; створення кворкінг простору та проведення консультативної роботи з батьками, а також груп взаємопідтримки.

 
 
 
 
 

Окрім того, планується створення центру денного перебування, як прототипу дозвіллєвого центру для дітей з сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах. Також організують заняття з іноземної мови, вивчення ІТ-технологій, комп’ютерної грамотності, фінансових уроків та тематичних майстер-класів.

Громадські організації, які не мають власного приміщення, можуть тут проводити збори членів організації, планувати проведення заходів і реалізовувати власні соціальні проекти.

В інтеграційних студіях розвитку для дітей та молоді з інвалідністю працюватиме два штатних працівники управління: соціальний педагог та психолог. Окрім того, укладатимуть угоди про співпрацю зі спеціалістами різних профілів (ерготерапевт, практичний психолог, викладач іноземної мови, спеціаліст інформаційних технологій).

 
 
 
 
 

Створення у Луцьку таких інтеграційних студій стане першим кроком у налагодженні дієвого механізму «соціального замовлення» від державного сектору до громадського, налагодження переадресації послуг, надання якісних соціальних послуг адаптованих під кожну конкретну людину, адресна підтримка родин, які виховують дітей з інвалідністю, посилення консолідації громадського сектору.

 

Від імені Луцької міської ради, депутатів та усіх її структурних підрозділів заступник міського голови Ірина Чебелюк передала розвиваючу світлову пісочницю та письмову дошку для потреб інтеграційної студії.

You may also like...