У приміщенні Центру культури та дозвілля Волинського національного університету імені Лесі Українки відбулась просвітницько-мистецька акція, присвячена Всесвітньому дню людей з синдромом Дауна.

Сьогодні у приміщенні Центру культури та дозвілля Волинського національного університету імені Лесі Українки відбулась просвітницько-мистецька акція, присвячена Всесвітньому дню людей з синдромом Дауна. Проведення акції ініціювала

Громадська організація “Інклюзивні студії”. До проведення загальноміського заходу долучилось управління соціальних, служб для сім’ї, дітей та молоді Луцької міської ради та заступник міського голови Ірина Чебелюк.
Розпочала захід @Вікторія Колодяжна , яка зазначила, що головною метою акції є поінформувати студентів, викладачів, широкий загал з історією цього дня та привернути увагу до прав людей з інвалідністю, проблем соціалізації та адаптації в суспільне життя людей з синдромом Дауна.
Основною родзинкою заходу став показ інклюзивної-хореографічної вистави за мотивами казки «Золотий ключик, або Пригоди Буратіно». У роботі над театральним проєктом взяли участь вихованці дитячої театральної студії Інклюзивного хабу «Простір дії» Волинського національного університету (керівник проєкту Шнит Наталія), учні луцьких навчальних закладів. Хореограф-постановник – @Alina Panasevich, протягом трьох місяців працювала над постановкою вистави, в результаті чого вдалось створити справжню казку.
Після показу вистави до присутніх звернулась @Наталя Шнит – голова громадської організації «Інклюзивні студії», мама дитини з синдромом Дауна. Вона розповіла, які існують в суспільстві 5 міфів про людей з синдромом Дауна та розвінчала їх.
На продовження заходу присутні мали змогу переглянути показ телевистави «Пригоди ХромоСоні», створеної за оповіданням Світлани Нагаєвої «ХромоСоня», про те, чому народжуються люди з синдромом Дауна. У роботі над фільмом взяли участь вихованці дитячої театральної студії «ДогориДриґом», учні луцьких навчальних закладів та вихованці студії «Сонячні люди» – діти з синдромом Дауна (керівниця проєкту – Вікторія Колодяжна).
Постійно долучається до заходів та занять з особливими дітками, @Alla Domanska (депутатка міської ради), яка є не лише режисеркою вистави «Пригоди ХромоСоні», але і створила на її основі телевиставу, яку мали змогу переглянути присутні.
Зі словами підтримки звернулась до ініціаторів акції заступниця міського голови Ірина Чебелюк: «В сучасному суспільстві проблематика «особливих» людей стає більш гострішою. Це не тому, що з’явилось більше проблем зараз, це було й раніше. Просто ми жили з цим, але про це ніхто не говорив. Ми не звертали уваги на те, щоб покращити розуміння сприйняття людей, яким потрібна особлива увага. На сьогодні ми маємо суттєву проблематику з доступністю. Але ми йдемо в ногу з часом, намагаємося реагувати та допомагати. Міська влада не стоїть осторонь». Для потреб громадської організації вона подарувала мольберти, а дітям від міського голови передали солодощі.

You may also like...