2 квітня – Всесвітній день поширення інформації про аутизм, який був встановлений резолюцією Генеральної Асамблеї ООН від 18 грудня 2007 року.

2 квітня – Всесвітній день поширення інформації про аутизм, який був встановлений резолюцією Генеральної Асамблеї ООН від 18 грудня 2007 року. У цей день по всьому світу проходять різні освітні заходи, присвячені інформуванню суспільства про проблему аутизму.
Аутизм це розлад, який виникає внаслідок порушення розвитку дозрівання синоптичних зв’язків в головному мозку зростаючого організму дитини. Цей розлад характеризується вираженим і всебічним дефіцитом спілкування і соціальної взаємодії, досить обмеженими інтересами, а також часто повторюваними діями. Гостроту цих ознак можна визначити вже у віці до трьох років. Захворювання має генетичний характер і його основні причини поки не відомі науці, однак своєчасна реабілітація дитини з ранніх років його життя дозволяє у багатьох випадках домогтися впевнених результатів у соціальній адаптації, що сприяє більш повноцінному життю.
Символами цього захворювання є блакитний колір та фрагмент пазла, що засвідчує складність захворювання.
У Всесвітній день поширення інформації про проблеми аутизму закликаємо активізувати зусилля задля того, щоб діти та дорослі, які мають це захворювання, стали в майбутньому повноправними членами суспільства.
Починати треба сьогодні, щоб завтра наше суспільство стало доступнішим для таких дітей та відкрило для них усіх можливості.

You may also like...