30 серпня – Міжнародний день жертв насильницьких зникнень

📌30 серпня – Міжнародний день жертв насильницьких зникнень
‼Насильницьке зникнення – злочин проти людства, який підриває цінності будь-якого суспільства, права людини та її свободу.
‼Жодні виключні обставини, якими б вони не були, чи то стан війни або загроза війни, внутрішня політична нестабільність чи інший надзвичайний стан, не можуть слугувати виправданням насильницького зникнення згідно Міжнародної конвенції про захист усіх осіб від насильницьких зникнень.
👉За даними з відкритих джерел, за весь час воєнного конфлікту зниклими безвісти вважаються близько 5 тисяч українських військовослужбовців та цивільних громадян, а за час окупації в Криму зникли безвісти 45 осіб, доля 15 з них досі невідома.
Тільки за останні два місяці до Офісу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини надійшло близько 40 звернень про сприяння у розшуку зниклих військовослужбовців у зоні проведення Операції об᾿єднаних сил.
‼ Кримінальним кодексом України передбачається, що арешт, затримання, викрадення або позбавлення волі людини в будь-якій іншій формі, вчинене представником держави, в тому числі іноземної, з подальшою відмовою визнати такий факт або приховуванням даних про долю такої людини чи місце перебування караються позбавленням волі.
👉Заява про розшук особи, зниклої безвісти, подається до відповідного територіального органу Національної поліції України:
✅родичем такої особи;
✅представником військового формування;
✅органом державної влади;
✅органом місцевого самоврядування;
✅об’єднанням громадян або будь-якою іншою особою, якій стало відомо про зникнення.
👉Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини:
Адреса: 01008, м. Київ, вул. Інститутська, 21/8
📧Електронна пошта: hotline@ombudsman.gov.ua
☎️Гаряча лінія: 044-253-75-89; 0800-50-17-20 (безкоштовно)
Гаряча телефонна лінія Міжнародного комітету Червоного Хреста, що приймає повідомлення про факти зникнення безвісти осіб:
☎️0 800 300 155
На зображенні може бути: на відкритому повітрі

You may also like...