Анкетування “Насильство та його прояви в дитячому середовищі”

Насильство та його прояви в дитячому середовищі

Наскільки актуальною вважається проблема насилля в дитячому середовищі? Відповідь на це запитання отримали в ході анкетування на тему «Насильство та його прояви в дитячому середовищі». До проведеного анонімного анкетування долучилось 50 дітей, віком від 11 до 14 років. 87% опитаних зазначають, що вони знають що таке насильство над людиною. Проте переважним чином асоціюють це поняття з фізичним впливом (побиття – 100%, неприємні доторки до тіла – 90%), залишаючи поза увагою психологічне насильство (використання образливих прізвиськ – 28%, бойкот – 20%). Опитані мали можливість обрати кілька варіантів відповіді, які ж саме дії вони вважають насильством.

Діти відзначають як агресорів старших дітей (як окремих – 31%, так і групи – 27%). Варто замислитись і над наступним: 9 % опитаних хоч раз самі ставали ініціаторами кривдження інших. Крім того, 9% дітей, сумніваються в класифікації своїх дій як насильницьких чи ненасильницьких.

Наявність дітей, які постраждали від насильства, серед тих, які брали участь в опитуванні, підтверджує самоідентифікація їх як таких приблизно третиною опитаних (27%) , біля 53% відмічають, що такими є їхні друзі. Найпоширеніші форми насильства: використання образливих прізвиськ -75%, образи -50%, побиття -42%. Діти мали можливість обрати кілька варіантів відповіді. Насторожує, що 58% респондентів зазначили, що їхні друзі зазнають насильства майже кожного дня.

Діти, переважно, згодні звертатися по допомогу, щоб захиститися від насильства, або до батьків та інших родичів (62%), або до друзів (44%). Замислімось: 4% опитаних зазначили, що жодна особа не може їм допомогти захиститися від насильства.

Одним із результатів профілактичної роботи щодо запобігання насильству традиційно вважається рівень поінформованості дітей про спеціальне законодавство в цій сфері. Рівень обізнаності серед опитаних дітей є досить високим (73%), тим не менше 64% респондентів зазначили, що хотіли б дізнатися більше про те, до кого звертатися у випадку насильства над дитиною. Це може свідчити про високу зацікавленість дітей у вирішенні проблеми як мінімум для себе.

You may also like...