Група взаємопідтримки для прийомних батьків обговорювала проблеми насильства у сім’ї
11 червня відбулося чергове засідання групи взаємопідтримки для прийомних батьків, батьків-вихователів, організоване Луцьким міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Такі зустрічі уже стали традиційними.
На чергову зустріч з батьками були запрошені представники Волинської обласної правозахисної громадської організації «Асоціація місцевого розвитку «Велес», служби у справах дітей та кримінальної міліції у справах дітей.
Голова правління Волинської обласної правозахисної громадської організації «Асоціація місцевого розвитку «Велес» Віктор Вальчук порушив питання торгівлі людьми, насильства в сім’ях, трудової експлуатації, як сучасних злочинів, що порушують права людини. Прийомні батьки отримали інформацію, як захистити дітей від небезпеки та самим не стати жертвами таких злочинів. Особливу увагу присутніх закцентовано на наслідках будь-яких проявів насильства для дітей. «Діти, що живуть в умовах сімейного насильства, демонструють схильність до депресій, високий рівень піддання стресу, явні депресивні симптоми. Найбільш типовими наслідками насильства в сім’ї стають наступні поведінкові прояви в дітей: бійки, конфлікти з оточуючими, низька шкільна успішність; незвичайна замкненість. До емоційних проблем таких дітей можна віднести підвищену агресивність, переважно знижений настрій, високу тривожність та наявність страхів. Частими наслідками насильства в сім’ї стають психоневрологічні розлади в дітей: безсоння, енурези тощо, а також соматичні захворювання як відповідь на стрес (це, перш за все, серцево-судинні розлади, порушення травлення, астма, алергії та шкірні захворювання)» – зазначив Віктор Вальчук.
Керівник сектору кримінальної міліції у справах дітей Луцького МВ УМВС Олександр Кот проконсультував прийомних батьків з питань чинного законодавства щодо протиправної поведінки дітей, надав рекомендації стосовно попередження правопорушень та злочинів серед неповнолітніх особливо у період літнього канікулярного дозвілля, поінформував. як зробити відпочинок дітей безпечним. Правоохоронець наголосив на тому, що головним у вихованні дітей є особистий приклад батьків, адже діти наслідують поведінку дорослих. Важливо контролювати коло спілкування дітей, виховувати у них моральні цінності, вміння аналізувати свої вчинки.
Начальник служби у справах дітей Федір Шульган поінформував з соціально-правових питань щодо захисту прав та законних інтересів дітей в період літнього відпочинку, рекомендував батькам бути більш уважними до проблем та інтересів прийомних дітей, навчити їх чинити опір оточуючим та не попадати під їх негативний вплив. Керівник служби зауважив, що важливо під час канікул організувати дітям змістовне корисне оздоровлення.
Директор Луцького міського центру СССДМ Ліна Галан відзначила: «Такі зустрічі є важливими для батьків, допомагають вирішенню труднощів в родинах, подоланню емоційного вигорання, налагодженню взаємин з дітьми, сприяють кращому розумінню особливостей поведінки та вчинків вихованців, забезпеченню якісного функціонування прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу». Ліна Галан порадила батькам більше спілкуватися з дітьми, знати їх проблеми, берегти вихованців від небезпеки, навчати їх правилам безпечної поведінки.
Під час зустрічі з прийомними батьками обговорювалися ситуації, які виникають під час виховання дітей. Цьому сприяло «живе» спілкування учасників один з одним – з людьми, які здійснили такий важливий крок в своєму житті. Вони визначили, що ці зустрічі допомагають їм краще налагоджувати стосунки з дітьми, вирішувати проблеми у вихованні за допомогою професійних рекомендацій та порад.
Якщо ви вірите, що чужих дітей не буває, що кожна людина здатна змінити життя хоча б однієї дитини, взявши її в свою родину, можливо вас зацікавлять сімейні форми влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Для отримання більш детальної інформації звертайтесь за адресою: м. Луцьк, проспект Соборності, 18 (ДРАЦС, ІІ поверх), тел. 256042, 715005
Луцький міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, 256042, 715005