Діти із Луцька взяли участь у Міжнародному дитячому саміті “Я можу”, що відбувся у місті Рим (Італія)
З 26 по 29 листопада 2019 року учасники соціального проєкту “Діти- драйвери якісних змін” побували на Міжнародному дитячому саміті «Я можу», який відбувся у столиці Італійської Республіки місті Римі. Участь у саміті стала можливою за організаційної підтримки управління соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, громадської організації «Християнська Асоціація молодих людей та сім’ї ХРАМ — YMCA». Також дітей фінансово підтримало підприємство “Кромберг енд Шуберт Україна Лу”, оплативши авіапереліт.
«Дітям та молоді потрібна лише можливість, щоб змінити світ». Під таким гаслом реалізовується соціальний проєкт «Діти – драйвери якісних змін» громадською організацією “YMCA” у партнерстві з управлінням соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Луцької міської ради. У межах проєкту учасники працювали над ідеєю для вирішення однієї з проблем школи чи громади, у відповідності до цілей сталого розвитку ООН та презентували її на Міжнародному дитячому саміті «Я можу», вчилися розвивати впевненість у своїх силах, креативне мислення, соціальну відповідальність, самостійність, співчуття та увагу до оточуючого світу. Юні лучани повезли до Рима презентацію на тему “Клуб ментального здоров’я”.
Своїми враженнями від участі у саміті та спілкування із однолітками з різних країн світу діти поділилися сьогодні під час прес-конференції, у якій взяли участь заступник міського голови Ірина Чебелюк, начальник управління соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Ліна Галан, фінансовий директор ТОВ «Кромберг енд Шуберт Україна Лу» Олександр Шаварський, президент Волинської обласної організації “ YMCA” Іванна Горбачук.
Привітавши присутніх, Ірина Чебелюк зазначила: “Я щиро рада, що такі активні молоді люди мають можливість змінювати світ та підказувати нам, дорослим, у якому напрямку потрібно це робити. Спільна робота над проєктом допомогла розкрити увесь ваш креативний потенціал, і надзвичайно приємно, що саме наше місто представляло Україну на міжнародному дитячому саміті. Я прагну, аби всі ваші мрії та задуми з легкістю втілювалися у життя. Зі свого боку міська влада спільно з бізнесом завжди буде підтримувати активну, ініціативну молодь”.
Волонтерство – це розуміння спільної відповідальності бізнесу та влади перед громадою за майбутнє нашої країни. Тож завжди приємно робити добрі справи, пов’язані з дитячими молодіжними проєктами, аби лучани мали можливість спілкуватися з однолітками, вчитися, відкривати для себе інші країни. Підтримка дітей та молоді, створення можливостей для їхнього гармонійного розвитку- це найкраща інвестиція”, – додав Олександр Шаварський.
У Луцьку діє представництво Всесвітньої громадської організації «Християнська Асоціація молодих людей та сім’ї ХРАМ — YMCA». Саме вони взяли на себе організацію та інформаційне забезпечення соціального проєкту «Діти – драйвери якісних змін».
За словами Ліни Галан, діти готувались до поїздки протягом двох місяців. За підсумками перших тренінгових занять діти визначились з проблемою, яку вважають актуальною та над вирішенням якої хочуть працювати на рівні своїх шкіл та взагалі шкіл міста. «Булінгу – Ні!» – це гасло діти поширюють серед ровесників, щоб запобігти проявам булінгу в школі. Після спільних переглядів фільмів, в яких порушуються теми булінгу та їх обговорення, підготували тренінгове заняття та проводили його у школах міста Луцька. Зокрема були проведені заняття в таких школах: Луцький ліцей №3, Луцький навчально-виховний комплекс №9, Луцька гімназія №21 імені Михайла Кравчука, Луцька загальноосвітня школа І-ІІ ступенів № 11 – колегіум, Гімназія № 14 імені Василя Сухомлинського.
Як розповіла начальник відділу соціальних проєктів Тамара Бондарук, яка супроводжувала дітей під час подорожі, загалом на саміт з’їхалися близько 2500 дітей із понад сорока країн світу: Бразилія, Колумбія, Дубаї, Франція, Індія, Японія, Кенія, Мадагаскар, Молдова, Перу, Польща, США та багато інших). Було представлено понад 400 проектів.
Грандіозна церемонія відкриття пройшла у Палаці з’їздів Palazzo dei Congressi. На ній діти мали можливість знайомитись, спілкуватись та обмінюватись подарунками з представниками інших країн. Протягом 28 та 29 листопада діти ділилися досвідом громадських активностей у своїх країнах, презентували власні проєкти, покликані змінити світ на краще. В основному дитячі розробки торкалися двох провідних напрямків: соціального та екологічного. Лучани демонстрували свої досягнення у напрямку протидії та попередження булінгу у закладах освіти.
Вражаюча церемонія закриття саміту проходила 30 листопада у Ватикані, у залі Павла VI. Папа Франциск відвідав церемонію закриття глобального саміту дітей у суботу, нагадавши молодим учасникам, що метою освіти є побудова людських стосунків.
Окрім офіційної частини саміту, під час якої делегати ділилися корисним досвідом і спілкувалися з Папою, вони мали змогу відпочити і відвідати визначні місця і музеї Риму.