Дітям, які виховуються в прийомних сім’ях та дитячому будинку сімейного типу, організували цікаве дозвілля
Луцький зоопарк – одне з найулюбленіших місць відпочинку лучан у будь-яку пору року. Сьогодні у цьому мали можливість пересвідчитися учасники екскурсії, організованої управлінням соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, вихованців дитячого будинку сімейного типу та прийомних сімей. Екскурсію відвідали більше десятка дітей та підлітків. З ними зустрівся радник міського голови Ігор Поліщук, аби поспілкуватися у неформальній атмосфері, дізнатися про їхні уподобання та захоплення.
Директор КП “Луцький зоопарк” Людмила Денисенко та екскурсовод Олена Самчук організували гостям надзвичайно цікаву екскурсію, розповідаючи про життя та звички тварин. Діти із захопленням спостерігали за мешканцями зоопарку та частували їх поживними смаколиками.
“Цей гарний сонячний день ми проводимо разом із дітьми на свіжому повітрі, у Луцькому зоопарку. Це можливість цікаво та корисно провести час, поспілкуватися між собою. Хочеться, аби якомога більше людей долучалися до проведення таких акцій, щоб позитивно вплинути на процес їхнього виховання”, – зазначив радник міського голови Ігор Поліщук.
Окрім знайомства із численними представниками фауни з різних куточків світу, на згадку про відвідини зоопарку діти залишили символічні малюнки-смайлики.
Завершився захід частуванням у піцерії “Фелічіта”.
Довідково. В Україні понад 70 тисяч дітей мають статус сироти. У Луцьку 156 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються у 135 опікунських сім’ях. У місті функціонує 5 прийомних сімей та 1 дитячий будинок сімейного типу, у яких виховується 15 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. 9 луцьких дітей-сиріт виховуються в інтернатних закладах Волинської області.
Прийомна сім’я – це сім’я або окрема особа, яка не перебуває у шлюбі, що добровільно, за плату взяла з установ для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, на виховання та спільне проживання від 1 до 4 дітей.
Дитячий будинок сімейного типу – це прийняття в родину, яка створюється за бажанням подружжя або окремої особи, яка не перебуває у шлюбі, на виховання та для спільного проживання не менше 5 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Загальна кількість дітей, включаючи рідних, у такій сім’ї не може перевищувати 10 осіб. Вихованці перебувають у дитячому будинку сімейного типу до досягнення ними 18-річного віку, а в разі продовження навчання – до його закінчення, але не пізніше досягнення ними 23-х років. До дитячого будинку сімейного типу в першу чергу влаштовуються діти, які перебувають між собою в родинних стосунках, за винятком випадків, коли за медичними показаннями або з інших причин не можуть виховуватися разом.
Прийомні діти – діти – сироти, та діти, позбавлені батьківського піклування, виховуються у прийомній сім’ї до досягнення 18-річного віку(до 23 років в разі навчання). Діти, влаштовані до прийомної сім’ї, зберігають статус дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та можуть бути усиновлені. Вихованці прийомної сім’ї, якщо це не суперечить інтересам дитини, і не заборонено рішенням суду мають право підтримувати стосунки з біологічними батьками або родичами.