Карантин – це екстремальні умови для стосунків?

Карантин – це екстремальні умови для стосунків, адже ізоляція під час карантину схожа до клітки, в якій сім’ї мають перебувати цілими днями. Ймовірність, що можуть виникати конфлікти чи суперечки суттєво зростає.
Продовж останніх днів збільшилась кількість телефонних дзвінків на «Телефон Довіри» управління соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді щодо уникнення та розв’язання конфліктних ситуацій в сім’ї при обмеженні особистого простору.
⁉️То як пережити карантин без наслідків для стосунків?
Психологи надають поради, які допоможуть співіснувати цілодобово в одному просторі, поважаючи межі одне одного:
🔰Розділіть побутові справи
Особливо це стосується сімей, де є діти. В ізоляції потрібно не лише займатися будинком чи дітьми, але ще й працювати. Якщо всі побутові обов’язки виконуватиме один з дорослих, то це його швидко виснажить. Він почне зриватися на близьких, сім’я загрузне в конфліктах.
📌Дякуйте
Банальне «дякую» за розвішану білизну після прання, зварений обід, прибрану квартиру тощо підбадьорять другу половинку і змотивують допомагати ще більше.
📌Не накопичуйте невдоволення
Потрібно відразу говорити все, що вас не влаштовує. Тільки не висловлювати це грубо і з претензіями, бо це створить скандал. Але й замовчувати проблеми теж не потрібно. Інакше ви дратуватиметеся, а потім просто зірветеся.
📌Час на самоті
Здоровій людині важливо проводити час лише з собою. Іноді досить побути на самоті 15 хвилин або півгодини. Це допомагає відновитися і структурувати думки.
📌Докладайте рівні зусилля
У стосунках, як на футбольному полі, гра в одні ворота – неможлива. Лише віддача й бажання обох партнерів здатні зміцнити зв’язок у парі. Якщо під час карантину один буде догоджати другому, а у відповідь не отримає нічого – то це не врятує стосунки.
Але якщо обидва допомагатимуть, підтримуватимуть одне одного, підставлятимуть плече в потрібну хвилину – тоді карантин піде відносинам на благо. У нормальних стосунках, де кожен учасник – повноцінна і незалежна одиниця, ізоляція пройде рівно і гладко. Адже це зайвий привід побути вдвох і зміцнити ваш зв’язок.

☎️☎️Корисними можуть стати також номери телефонів «гарячих» ліній:

☎️Національна дитяча «гаряча» лінія, бо дуже багато питань виникає щодо оформлення відпусток, для того, аби забезпечити нагляд за дітьми, які перебувають на карантині
0-800-500-225, 116-111 (з мобільного),
понеділок-п’ятниця з 12.00 до 17.00 год

☎️Національна «гаряча» лінія з попередження домашнього насильства
0-800-500-335, 116-123 (з мобільного)
зараз – цілодобово, з 01.04.2020 з 10.00 до 18.00 год;

☎️Урядова «гаряча» лінія для жертв домашнього насильства
15-47
працює цілодобово

☎️Безоплатна правова допомога правова допомога
0-800 213-103
працює цілодобово

☎️«Телефон довіри» управління соціальних сллужб для сім’ї, дітей та молоді Луцької міської ради
(0332) 716 772
понеділок – четвер з 8.30 до 17.30 год
п’ятниця з 8.30 до 16.15 год

You may also like...