Масштабний перформанс «Відчуй силу роду»
15 листопада 2018 року за підтримки управління соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Луцької міської ради спільно культурно-розважальним центром «Адреналін Сіті» та спільно з художницею та авторкою ідеї Олею Бартиш відбувся масштабний перформанс на підтримку сиріт в рамках соціального благодійного проекту «Відчуй силу роду».
На заході, який проходив в рамках «Бієнале довіри», було створено модель роду сьомого покоління – «крила роду».
Мета проекту – нагадати людині про велич її роду, походження, коріння. Автор ідеї проведення перфомансу художниця Ольга Бартиш пропонує кожному відчути свою належність до роду. Кожен охочий зміг опинитися попереду, на «місці птаха», обернутися до роду обличчям і відчути скільки людей долучилися до його створення, яку силу кожен з нас має у собі. На місці «я» учасники стояли по кілька хвилин. Вони мали навушники, в яких звучали відповідний текст та музика для кращого налаштування відчуттів.
Участь у заході взяли студенти професійних та вищих навчальних закладів, старшокласники міських шкіл, прийомні батьки, діти-сироти та діти позбавлені батьківського піклування та усі охочі люди різних професій та статусів. Учасники відчули наскільки ми є одне ціле. “Бо усі ми пов`язані у третьому, п’ятому, сьомому коліні. Для того, щоб Ти народився сотні років свої долі та енергії поєднували десятки тисяч людей. Вони створили Твоє минуле, що не залежно від того, яким воно було і ким Ти став сьогодні, може бути твоєю силою”, – зазначають організатори.
Наскільки цей проект є масштабним, кожен зміг відчути на собі.
Перший перформанс проходив у місті Львові, та планується проведення ще у Києві, Вінниці та кількох містах Європи. На основі перформансів буде створений документальний фільм. Цей фільм побачать діти у сиротинцях, щоб вони дізналися, яку силу мають в собі.
Зі слів Ліни Галан, начальника управління соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, ситуація дитячого сирітства в Україні стоїть досить гостро. Говорячи про сиріт, маємо на увазі дітей, в яких немає рідних чи близьких, або ж чиї батьки не змоги бути з дітьми через певні кризові стани нашого суспільства такі як алкоголізм, безробіття, злочинність. Такі заходи нагадують людям про сиріт, надихають проявляти до них любов, а також робити все можливе, щоб у них була сім’я.