Соціально-профілактична гра “Крок за кроком” у ЗОШ №22
23 жовтня 2018 року управлінням соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді луцької міської ради в рамках виконання Плану спільних заходів з загальноосвітніми закладами м. Луцька, була проведена настільна соціально-профілактична гра «Крок за кроком» для учнів 9-Г класу ЗОШ I-III ст. №22 – ліцей.
Гра є методом профілактичного втручання, який дозволяє не лише формально реалізовувати профілактичні заходи, а й емоційно захоплює, мотивує підлітків до змін. «Крок за кроком» сприяє набуттю учасниками комплексу знань та формуванню у них навичок відповідальної поведінки щодо власного здоров’я, зокрема, прийняттю виважених рішень, усвідомленню проблем ВІЛ/СНІД та інших наслідків ризикованої поведінки, виробленню власного ставлення до широкого кола питань, пов’язаних зі здоровим способом життя.
Завдання гри:
-сприяти усвідомленню учасниками здоров’я як провідної загальнолюдської цінності;
-показати важливість дотримання гігієни у житті людини та взаємозв’язок гігієнічних навичок зі здоровим способом життя;
-акцентувати увагу на вживанні психотропних речовин як одного з найнебезпечніших факторів негативного впливу на здоров’я та життя людини;
-проаналізувати значення почуттів (дружба, закоханість, кохання) у житті людини;
-показати значення сексуальності в житті людини та розглянути її різноманітні аспекти;
-сприяти усвідомленню учасниками поширених міфів, які заважають здоровій реалізації сексуальності;
-розглянути наслідки безвідповідального ставлення людини до власного статевого життя (незапланована вагітність, аборт, ІПСШ тощо);
-розглянути проблему ВІЛ/СНІД та шляхи запобігання інфікуванню;
-проаналізувати взаємозв’язки між безвідповідальним ставленням людини до власного здоров’я та ризикованою поведінкою.
Також, зі слів начальника відділу соціальних проектів управління соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Тамари Бондарук, у ході дискусій та виконання ігрових завдань учасники змогли виробити уявлення, установки з запропонованих тем та сформувати відповідні навички (прийняття рішень, відмови від ризикованої поведінки тощо).