У Луцьку ділилися досвідом допомоги жінкам, які постраждали від домашнього насильства

 У Луцьку ділилися досвідом допомоги жінкам, які постраждали від домашнього насильства

23 березня, у приміщенні ЦНАПу відбувся круглий стіл на тему «Розвиток ВОНА хабів в Україні: перспективи, важливість та співпраця з суб’єктами взаємодії». Розмова стосувалася роботи в Україні мережі громадських просторів «ВОНА», а також — роботи кар’єрного хабу “ВОНА. Луцьк,” який відкрився минулого року в Луцьку на вулиці Шота Руставелі, 9. Жінкам, які постраждали від домашнього чи гендерно зумовленого насильства, у цьому місці надається допомога у працевлаштуванні або започаткуванні власного бізнесу.


Учасників круглого столу, які прибули на Волинь з різних куточків України, у тому числі, з Києва та Львова, привітала заступник Луцького міського голови Ірина Чебелюк. Вона наголосила, що тема допомоги постраждалим від домашнього насильства, на рівні з іншими соціальними проблемами, постійно перебуває в полі зору міської влади. Величезне значення для її вирішення має саме підсилення економічних можливостей жінок. “Кар’єрний хаб дає унікальний шанс вирішити це питання дійсно ґрунтовно, – наголосила Ірина Чебелюк. – Багато жінок бояться йти на рішучі кроки, щоб зупинити насильство в сім’ї, бо не мають відповіді на запитання: “А що я буду сама робити? Де буду жити? Яка в мене буде робота?” Тому, коли у нас виникла думка про створення кар’єрного хабу, ми розглядали його як своєрідну руку допомоги людині для початку нового життя. Адже бажання людини змінити свою ситуацію і наша допомога в цьому стають тим порятунком, який потрібен у нинішній час”.



Модератором зустрічі виступила начальник управління соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Луцької міської ради Ліна Галан. У роботі круглого столу взяли участь консультантка національного хабу “ВОНА” Наталія Малютіна (Київ) та співзасновниця благодійного фонду “Батерфлай” Наталія Корчинська (Львів). Вони відзначили зусилля нашої громади у створенні кар’єрного хабу, адже раніше мережа подібних просторів існувала лише у великих містах – Дніпрі, Києві, Львові. Учасники круглого столу також ознайомилися з кращими практиками роботи системи хабів, їхньою взаємодією з органами влади, соціальними структурами, благодійними та громадськими організаціями.

Довідково

“ВОНА Хаб. Луцьк” – це простір, орієнтований на допомогу у працевлаштуванні жінок, які постраждали від домашнього/гендерно зумовленого насильства, або перебувають у важких життєвих обставинах та прагнуть розвиватися у професійному напрямку. Хаб створений спільно з партнерами проєкту UNFPA, виконавчим партнером ГО «Батерфляй» та за підтримки Фонду ООН у галузі народонаселення.



You may also like...