Волинський обласний благодійний фонд «Дитяча місія. Україна» відзначає 25 років
26.10.2017 У Палаці культури міста Луцька відбулася прес-конференція «Волинський обласний благодійний фонд «Дитяча місія. Україна» 25 років діяльності в Україні», за участі Президента Скандинавської місії, генерального секретаря міжнародного благодійного фонду «Скандинавська дитяча місія» Бо Валенберга, першого заступника Луцького міського голови Григорія Недопада, радника міського голови Ігоря Поліщука, голови Волинського обласного благодійного фонду «Дитяча місія. Україна» Людмили Лонюк. партнерів місії – представників релігійних громад та медичних закладів міста Луцька і Волинської області. Зустріч організували управління соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді у співпраці з Волинським обласним благодійним фондом «Дитяча місія. Україна».
Бо Валенберг розповів, як понад 35 років тому Скандинавську дитячу місію засновував його батько Зігвард Валенберг. А саме 26 жовтня 1992 року у Києві було зареєстровано Волинське представництво Скандинавської дитячим місії. Скандинавська місія працює у 20 країнах світу та на трьох континентах. У 2008 році місія перереєстрована в ВОБФ « Дитяча місія. Україна». Робота місії поширилася у різні куточки, області нашої держави.
Діяльність міжнародного фонду спрямована на надання допомоги у місцях, у яких відбуваються природні катаклізми, конфлікти, а також, де існує нагальна потреба допомоги найбіднішим верствам населення. Допомога є різноманітною та цільовою. Основний акцент на наданні медичної допомоги постраждалим від стихійних явищ, лікування дітей, які потребують термінових оперативних втручань за рідкісними діагнозами, забезпечення медичним обладнанням лікарень та госпітальних округів. Велика увага приділяється наданню благодійної допомоги у вигляді речей першої необхідності: продукти харчування, питна вода, одяг, взуття, іграшки, засоби особистої гігієни, кухонне устаткування, текстиль. Найбільшими соціальними проектами в Україні міжнародного фонду є надання допомоги дітям, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, щорічне їх оздоровлення у Скандинавських країнах; допомога внутрішньо переміщеним особам, забезпечення медичним обладнанням та медичними матеріалами закладів охорони здоров’я, підтримка кризових родин та творчо обдарованої молоді. Щороку допомога в Україну збільшується завдяки чіткій і злагодженій роботі міжнародного фонду «Скандинавська дитяча місія». Коштами фонду 12 дітей з України успішно прооперовані у закордонних клініках.
За 25 років діяльності в Україну ввезено та роздано понад 8 тисяч тон гуманітарної допомоги – це продукти, медикаменти, медичні матеріали та обладнання, функціональні ліжка, матраци, меблі, засоби реабілітації та догляду за людьми з особливими потребами, текстиль, одяг, взуття, іграшки.
За роки діяльності Місії понад 4 тисячі дітей України , які постраждали від наслідків аварії на ЧАЕС, були оздоровлені у Швеції, Данії, Норвегії, Фінляндії.
Ігор Поліщук подякував представникам благодійного фонду «Дитяча місія. Україна» за співпрацю, адже це не тільки матеріальна підтримка, а й увага до мешканців нашого міста і нагородив Почесною грамотою міського голови генерального секретаря міжнародного благодійного фонду «Скандинавська дитяча місія» Бо Валенберга за сумлінну працю, активну благодійницьку діяльність, вагомий особистий внесок у розвиток українсько-шведських взаємовідносин, підтримку сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах, а також з нагоди 25-ої річниці від дня створення Волинського обласного благодійного фонду «Дитяча місія. Україна». Також вручив Подяку міського голови колективу Волинського обласного благодійного фонду «Дитяча місія. Україна» (голова – Лонюк Людмила).
Григорій Недопад – давній партнер благодійного фонду «Дитяча місія. Україна». Він розповів, як познайомився з Людмилою Лонюк п’ять років тому. З тих пір вона посприяла реалізації багатьох проектів з важливою духовною складовою, ініційованих громадськими організаціями.
У заключному слові Бо Валенберг акцентував: “ Цю історію ми написали з вами разом. В майбутньому перед нами чистий листок і нам спільно вирішувати, що на ньому написати”.