28 квітня – Всесвітній День охорони праці.
Шановні лучани, керівники (роботодавці), працівники підприємств, установ та організацій Луцька.
У 2019 році святкує свій 100-літній ювілей Міжнародна організація праці (МОП). Ця інституція була заснована у 1919 р. для підтримки демократії та соціального діалогу, боротьби з бідністю та безробіттям, заборони використання дитячої праці. З метою привернення уваги світової спільноти до питань охорони праці та смертності працівників на робочому місці, за ініціативи Міжнародної організації праці, щороку 28 квітня, починаючи з 2002 року, понад 100 країн світу відзначають Всесвітній день охорони праці.
Цього року День охорони праці в місті буде відзначатись під запропонованим Міжнародною організацією праці і підтриманим Україною гаслом “Безпечне та здорове майбутнє праці”. Вибір цьогорічного гасла обумовлений викликами та змінами у сфері праці, які відбулися внаслідок розвитку технологій та під дією нових демографічних, глобалізаційних, кліматичних та інших чинників.
У цьогорічному звіті МОП буде відображена еволюція охорони праці, починаючи з періоду заснування організації у 1919 р. Будуть у ньому вказані й основні поворотні моменти, які вплинули на цю сферу, а також на те, в який спосіб МОП сприяє підвищенню рівня охорони праці.
Враховуючи те, що Україна активно інтегрує європейські норми з охорони праці у власну правову систему, створює умови для формування сучасної високої культури і відповідальності роботодавців за збереження життя та здоров’я працівників, важливо відзначити, що одним з індикаторів цивілізованого розвитку суспільства є стан здоров’я населення, зокрема працівників. Від стану здоров’я окремої людини безпосередньо залежить якість трудових ресурсів держави і територіальної громади, продуктивність праці та обсяг валового внутрішнього продукту і добробуту громадян.
За підрахунками фахівців щорічні економічні втрати України від виробничого травматизму обходяться як мінімум в 60 млрд гривень. Для досягнення високого рівня безпеки і гігієни праці на території міста потрібен узгоджений комплексний підхід центральних органів, органів місцевого самоврядування, соціальних партнерів, роботодавців. На підприємствах міста за 2018 рік сталося 56 нещасних випадків, пов’язаних з виробництвом, в яких постраждало 57 осіб, з яких 4 особи – смертельно та 3 особи – з тяжкими наслідками.
Враховуючи таку сумну статистику і важливість збереження життя і здоров’я працівників на виробництві, звертаюсь до керівників (роботодавців) і працівників підприємств, установ та організацій із закликом звернути особливу увагу на необхідність формування відповідального ставлення до безпеки праці, а також забезпечити безпечну експлуатацію приміщень, обладнання, устаткування, територій.
Крім цього, закликаю власників та керівників підприємств віднайти можливість для надання допомоги сім’ям, які втратили годувальника та особам з інвалідністю (в результаті трудового каліцтва та професійного захворювання) у вирішенні матеріальних, соціально-побутових та інших проблем.
З метою підвищення рівня безпеки і гігієни праці в системі трудових правовідносин відділ охорони праці управління з питань праці Луцької міської ради в рамках відзнаки Дня охорони праці буде проводити з 22 по 26 квітня 2019 року «Тиждень відкритих дверей» за адресою: вул. Винниченка, 39, каб. 1, 2 тел. 24-89-48; 29-28-24; 0938836525; 0951055404.